poniedziałek, 8 stycznia 2018

PODSUMOWANIE 2017 ROKU

Kochani zanim na dobre zaczniemy Nowy Rok 2018 czas podsumować nasze działania w 2017 roku. To był pracowity rok... Do adopcji oddaliśmy łącznie 79 psiaków, w tym 15 szczeniaków. Z 64 dorosłych psiaków, 22 zostały adoptowane z Drzewicy, 19 zostało adoptowanych ze schroniska w Opocznie, 17 z naszych domów tymczasowych, jeden pies z przechowalni w Sławnie, dwa od byłych właścicieli a pozostałe prosto z ulicy. Psiaki znalazły domy w: Wiśle, Wrocławiu, Warszawie, Częstochowie, Pile, Poznaniu, Łodzi, Alwerni, Lublinie, Dzierżoniowie, Wieliczce, Szydłowcu, Bielawie czy Tomaszowie oraz na Śląsku. Było to możliwe dzięki naszym ogłoszeniom na stronach internetowych w tym na facebooku. W wielu przypadkach zapewniliśmy im transport. Przeprowadziliśmy wiele interwencji. W dwóch skrajnych przypadkach doszło do odebrania zwierząt: suki z czterema szczeniakami w Opocznie i psa z gminy Żarnów. Kilkanaście razy odławialiśmy i odwoziliśmy zgłoszone psy z naszej gminy do lecznicy lub schroniska.
W naszym domu tymczasowym przez ten rok przebywały łącznie 24 psiaki od min 8 do max 18 zwierzaków. Były leczone, socjalizowane, sterylizowane. Dla 16 z nich znaleźliśmy dobre domy.
Wiele czasu poświęciliśmy na robienie i udostępnianie ogłoszeń w internecie. Dzięki naszym ogłoszeniom do domu wróciło co najmniej 5 zagubionych psiaków z naszego terenu.
Podejmowaliśmy też opiekę nad znalezionymi kociakami, które wymagały leczenia lub opieki. Dla 17 z nich znaleźliśmy domy.
Organizowaliśmy też spotkania z dziećmi i młodzieżą, edukujące w zakresie właściwego traktowania zwierząt i wolontariatu. Odbyło się 5 spotkań w przedszkolach, w których wzięło udział 112 dzieci, 3 spotkania w szkołach podstawowych, w których wzięło udział 87 uczniów, 2 spotkania w gimnazjum, w których uczestniczyło 58 uczniów i 2 spotkania w szkołach średnich dla 22 uczniów. Odbyliśmy również prelekcję dla dzieci w Bibliotece Pedagogicznej.
Współpracowaliśmy też z innymi organizacjami pro zwierzęcymi w zakresie adopcji zwierząt, interwencji i szkoleń. Należą do nich w kolejności alfabetycznej: Fundacja dla szczeniaków "Judyta", Fundacja Hasiorowo - Ostoja dla północniaków, Fundacja "Ostoja" - Psi hostel, Fundacja "Pasterze", TOZ Łódzki, TOZ Świętokrzyski - grupa "Pomoc Chartom".
Naszą działalność prowadziliśmy we współpracy z Urzędami Gminy: w Opocznie, w Drzewicy, w Żarnowie, oraz w Białaczowie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.