niedziela, 1 maja 2016

BĘDĄ WSPÓLNE DZIAŁANIA DLA DOBRA ZWIERZĄT

W dniu 29 kwietnia 2016 r. w Urzędzie Miejskim w Opocznie, z inicjatywy naszego stowarzyszenia odbyło się szkolenie na temat: ,, Współdziałania Inspekcji Weterynaryjnej, organów samorządu terytorialnego, Policji, Straży Miejskiej, organizacji społecznych których statutowym celem działania jest ochrona zwierząt, w zakresie przeprowadzania interwencyjnych kontroli warunków utrzymywania zwierząt". Szkolenie przeprowadziły Pani Doktor z Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Opocznie oraz Prezes Łódzkiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami Amanda Chudek.
W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Opocznie, Urzędu Miejskiego w Opocznie, Straży Miejskiej w Opocznie, Przychodni dla Zwierząt w Opocznie, Schroniska dla Zwierząt oraz naszego stowarzyszenia. Podczas spotkania przedstawiono prawne oraz praktyczne zastosowanie Ustawy o Ochronie Zwierząt w aspekcie administracyjnym i karnym oraz kompetencje poszczególnych organów i instytucji. Dziękujemy za rzeczowe przekazanie ważnych informacji i mamy nadzieję, że dzięki wypracowanym rozwiązaniom wspólne interwencje na naszym terenie dotyczące dobrostanu zwierząt będą przebiegały sprawnie i z korzyścią dla zwierząt.

Szczególne podziękowania kierujemy w stronę Prezes Łódzkiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami Amandy Chudek, Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Opocznie oraz Urzędu Miejskiego w Opocznie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.