środa, 9 marca 2016

POTRĄCONA PRZEZ SAMOCHÓD I POZOSTAWIONA BEZ POMOCY!

CZY TO SIĘ KIEDYŚ SKOŃCZY?
Po wczorajszej interwencji myśleliśmy, że teraz już tylko dobrymi wiadomościami będziemy się  dzielić. Niestety.
Otrzymaliśmy po południu telefon, że w rowie na trasie Kozenin - Sławno leży od 2 dni jakiś pies. Prawdopodobnie potrącony przez samochód. Na miejscu czekały już wolontariuszki z Tomaszowa które powiadomiły Policję a w rowie leżała piękna sunia w typie Onka. Obok psa całe mnóstwo kawałków chleba i bułek, co świadczy o tym, że nie leżała tam od wczoraj tylko już kilka dni i w ten sposób ją dokarmiano. Potwierdzili nam to okoliczni mieszkańcy. SZKODA TYLKO, ŻE NIKT NIE ZGŁOSIŁ TEGO WCZEŚNIEJ, nie wspominając o sprawcy wypadku, który nie udzielił psu pomocy.  Sunia została nazwana Rafia i zabrana do Gabinetu Zdrowy Pupil do Pani Doktor Diany Marszałek. Tam po wstępnych oględzinach zapadała decyzja o konieczności prześwietlenia. Rafia została zabrana do Tomaszowa Maz. i prześwietlona. Nie jest dobrze. Kręgosłup jest uszkodzony, obrażenia wewnętrzne, silne odwodnienie bo przecież nikt nie pomyślał aby przynieść psu wody. Co robić? Ratujemy Rafię. Sunia dostaje kroplówki i leki wzmacniające, zaczyna reagować. Dziś trafiła do naszego domu tymczasowego a jutro jak psina nabierze troszkę sił po kroplówkach będzie operowana. Ogromne podziękowania dla naszych wolontariuszy Agnieszki i Artura P. za poświęcony na ratowanie Rafii czas i środki.
Trzymajcie kciuki. Z uwagi, że sunia przeszła pod naszą opiekę bardzo prosimy o pomoc w pokryciu faktur za leczenie. Wierzymy, że uda się sunię uratować. Prosimy o dowolne wpłaty na nasze konto z dopiskiem "Rafia".
Jednocześnie prosimy osoby, które mają wiedzę na temat tego zdarzenia o kontakt z naszym stowarzyszeniem (zapewniamy anonimowość).Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.