niedziela, 30 lipca 2017

SOBOTA W SCHRONISKU

Pomimo sezonu urlopowego w schronisku zameldowaliśmy się w 6 osobowym składzie. Taki skład pozwala na wyprowadzenie wielu psiaków. Najdłużej na wybiegu przebywały nasze staruszki, które zaprzyjaźniły się z psiakami z innych boksów. Wszystkie psiaki zostały dokładnie wyczesane bo 2 tygodnie bez takich zabiegów nie służą naszym podopiecznym szczególnie w takie upały. Dużym powodzeniem cieszył się basenik, a dzięki Natalii coraz więcej psiaków korzystało z placu zabaw. Natalia po tym jak psiaki już się wybiegały uczyła je chodzenia na smyczy oraz korzystania z ,,toru przeszkód’’. Psiaki chętnie wchodziły na podesty oraz skakały przez przeszkody. Bardzo się cieszymy, że tych kilka nowych elementów (mamy jeszcze kilka pomysłów, które wkrótce będziemy realizować) pozwala psiakom choć na chwilę zapomnieć o szarych boksach. Po raz kolejny na spacer wyszedł wraz z kolegami z boksu nasz mały dzikusek Kajko,  który powoli uczy się chodzić na smyczy. Kajko nabiera już coraz większego zaufania do naszych wolontariuszy i mamy nadzieję że niedługo całkowicie się otworzy i będzie wspaniałym towarzyszem. Ania dokonała dziś niemożliwego…na spacer wyszła Inka! Bardzo wycofana i nieufna sunia bała się człowieka i nie pozwalała do siebie dojść…aż do dziś!

Na spacerze okazało się że bardzo ładnie chodzi na smyczy. Mamy nadzieję że już teraz bez problemu będzie wychodzić na wybieg. W schronisku jest jeszcze kilka wycofanych i wystraszonych psiaków, które nie wychodzą na spacery ale dzięki radom i podpowiedziom pana Piotra ( behawiorysta, który 2 tygodnie temu był w naszym schronisku) mamy nadzieję, że już wkrótce i one nabiorą zaufania do naszych wolontariuszy a tym samym będą się cieszyć spacerami i gonitwami na wybiegu. Dziś też nasze psiaki testowały nowe smycze które podarowała nam pani AGNIESZKA BALTAZIUK – baardzo, baardzo dziękujemy!
Wakacje jeszcze trwają – jeśli kochasz psy, chcesz miło i pożytecznie spędzić kilka sobotnich godzin zapraszamy do NAS! Na pewno nie będzie to zmarnowany czas bo przecież WARTO POMAGAĆ!Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.