piątek, 6 stycznia 2017

WIECZORNA INTERWENCJA

W dniu wczorajszym, tj. 05.01.2017 w godzinach wieczornych dostaliśmy zgłoszenie od naszych młodych wolontariuszy Oli i Norberta, którzy przy ulicy Westerplatte znaleźli suczkę z trzema szczeniakami. Sunia krążyła wokół kontenera na śmieci w poszukiwaniu pożywienia a szczeniaki leżały pod kontenerem, pewnie aby schować się przez chłodem. Od razu po otrzymaniu zgłoszenia, dzięki pomocy Irka (któremu bardzo dziękujemy za pomoc), zabraliśmy całą czwórkę do schroniska. Suczka maści popielatej, około dwuletnia, zaś jej młode to biała suczka i dwa czarne pieski około 2-3 miesięcy. Nie wiedzieliśmy skąd czworonogi się tam znalazły, wyglądało na to, że zostały porzucone parę godzin przed znalezieniem. Były w bardzo dobrym stanie, nie były brudne ani wychudzone. Dziś zgłosił się po nie właściciel. Okazało się, że suczka otworzyła furtkę i uciekła z całą ferajną. Na szczęście tym razem wszystko dobrze się skończyło!
Przestrzegamy jednak właścicieli psów o wymiarze kary w postaci grzywny oraz pozbawieniu wolności za porzucenie zwierzęcia.
Jeśli zobaczysz bezdomne zwierzę, zwłaszcza w tak srogą zimę, nie bądź obojętny! To może być ostatni dzień w życiu takiego zwierzaka! Zadzwoń na straż miejską, na policję, do urzędu miasta, nie pozwól żeby zwierzak zamarzł!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.