sobota, 7 stycznia 2017

INTERWENCJA W KRASZKOWIE- BRUNO

Dziś rano otrzymaliśmy telefon z prośbą o pomoc, pani znalazła w lesie psa, który złapał się we wnyka zastawione przez kłusowników.
Pojechaliśmy we skazane miejsce. Powiadomiliśmy policję i weterynarza. Pani Bożena, która za pośrednictwem córki powiadomiła nas o zdarzeniu zaprowadziła nas na miejsce gdzie był pies. Po drodze opowiedziała: ,,już w nocy słyszałam piski i skowyt psa, jednak w tej okolicy biega tyle psów, że na początku nie pomyślałam że stało się coś złego. Dopiero rano kiedy pies nadal szczekał poszłam w tym kierunku i w pewnym momencie zauważyłam dużego psa, który był przywiązany drutem do drzewka. Zadzwoniłam do córki i wróciłam do domu po jedzenie dla psa''. Kiedy docieramy na miejsce psa nie ma już w tym miejscu... nie ma też żadnych drutów (dziwnym trafem zniknęły), są za to ślady ,,szarpania i walki psa z pętlą - śnieg wydeptany, gałęzie połamane, dużo sierści i krople krwi''. A wszystko to w miejscu gdzie widać całe mnóstwo zwierzęcych śladów. W pewnym momencie pojawia się pies, którego pani Bożena poznaje, jest trochę nieufny ale głód jest silniejszy i pies w końcu dochodzi do nas i udaje się nam zapiąć go na smycz, na nosie widać ślady krwi. Zabieramy psiaka do samochodu i do weterynarza a w tym czasie policja sprawdza ślady. Wstępne oględziny psa nie wskazują na uszkodzenia i rany, drobnych otarć nie widać w sierści, pies jest tylko bardzo wychudzony. Nazwaliśmy go Bruno. Pies jest w typie owczarka niemieckiego. Bardzo grzecznie jechał w samochodzie chociaż był zdezorientowany, chyba jechał pierwszy raz. Po badaniach Bruno pojechał do schroniska gdzie po okresie kwarantanny będzie przeznaczony do adopcji.
Okolica, w której znaleziony został psiak znana jest nam bardzo dobrze, już kilka porzuconych psiaków stamtąd zabieraliśmy, mieszkańcy też mówią nam o tym problemie. Ale może ktoś z Was rozpozna psa? Prosimy o kontakt tel. w jego sprawie pod nr tel. 501 179 180 lub 669 681 577.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.