niedziela, 11 grudnia 2016

OPOCZNO POMAGA!

10 grudnia tego roku zapisze się mocno w naszej pamięci. Grupa wspaniałych ludzi i szereg imprez stworzyły wspólny Dzień Pomagania.
 A data 10 grudnia nie jest przypadkowa: to obchodzony corocznie  Międzynarodowy Dzień Praw Zwierząt.  Międzynarodowa Federacja Praw Zwierzęcia założona 2 kwietnia 1977 w Genewie podpisała Deklarację w tym samym roku, aby bronić maltretowane zwierzęta. Na obchody Dnia nieprzypadkowo wyznaczono 10 grudnia. Jest to dzień ratyfikacji przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1948 roku Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka.
Początek naszego Dnia Pomagania to oddawanie krwi. Łącznie oddano ponad 6 litrów krwi dla Pana Urbańczyka. Krwiodawcom serdecznie dziękujemy za to, że bezimiennie ratują ludziom życie. Kolejnym punktem programu były występy zespołów tanecznych dziecięcych i młodzieżowych pod czujnym okiem ekspertów Pani Wiesławy Wolskiej i Pana Tomasza Miękusa. Serdecznie dziękujemy opiekunom i uczestnikom za wsparcie tej akcji. Mimo drobnych utrudnień technicznych poradzili sobie znakomicie!
Głównym punktem programu było seminarium z Marcinem Różalskim zorganizowane przez KSW-KO Opoczno a którego pomysłodawcą i pośrednikiem był Pan Adrian Stępień . Różal to niesamowity człowiek o wielkim sercu, świetny kontakt nawiązuje z młodzieżą. Mamy nadzieję, że to nie ostatnie spotkanie w Opocznie z Różalem. W międzyczasie odbywały się imprezy towarzyszące przygotowane przez Klub Strzelecki z Paradyża (gmina Sławno) pod dowództwem Pana Ireneusza Stasika oraz Opoczyński Klub Morsów. Tyle ciekawych rzeczy się działo!
Podczas dnia ,,OPOCZNO POMAGA'' w Zespole Szkół Prywatnych udało się zebrać około 300 kg karmy dla zwierząt oraz 2 pewne deklaracje pomocy świątecznej dla 2 samotnych osób. Deklaracje te opiewają w sumie na około 500 zł.
Bardzo ciepło dziękujemy Wszystkim, którzy zaangażowali się i pomagali w tym dniu.
Wieczorny koncert CIĘŻKIE GRANIE DLA ZWIERZAKÓW w Miejskim Domu Kultury przyniósł kolejne 200 kg karmy i datek indywidualny 50 zł.  Bardzo dziękujemy Bartłomiejowi Groszek Grochulskiemu, Paulinie Mendreckiej , Rafałowi Charon Mazurowi i oczywiście kapelom, które wystąpiły: Chimera, Deadfall Trail, Northern Plague. Jesteście kochani! Wasze ciężkie brzmienia łączą pokolenia! Fantastyczna impreza!Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.