wtorek, 1 listopada 2016

SABA Z OKOLIC SITOWEJ SZUKA SWOJEGO CZŁOWIEKA

Saba jest młodą suczką, może mieć 2-4 lata. Jest w typie rasy American Pit Bull Terrier – pitbull red nose. Prawdopodobnie miała kiedyś szczeniaki ale nie była eksploatowana w pseudo hodowli. Nie ma śladów sterylizacji. Nie posiada też tatuażu ani czipa. Miała tylko na sobie starą czarną skórzana obrożę skręconą śrubką na stałe. Nie ma jednak wytartego pasa na szyi więc chyba nie była wiązana.
Na polu gdzie mieszkała podobno około 10 miesięcy zachowywała się jak skrzywdzony, zaszczuty, bojący się wszystkiego psiak. Nikomu nie dała podejść do siebie ani nawet zbliżyć się na odległość mniejszą niż 100 m. Natychmiast uciekała i chowała się w zarośla. Miesiącami nie pozwalała się oswoić. Próbowało kilka osób. Nie wiemy dlaczego nie opuszczała tamtego miejsca. Być może doświadczony behawiorysta znał by odpowiedź.
Po odłowieniu i przybyciu do domu tymczasowego zmieniła się nie do poznania. Teraz Saba to zupełnie inny pies. Zero strachu. Zero podkulonego ogona, wręcz przeciwnie. Lubi głaskanie i psie pieszczoty, sama podchodzi do człowieka, nie okazuje żadnego strachu. Ciągle szczeka i domaga się towarzystwa. Nie lubi być za długo w boksie i baaardzo niechętnie do niego wraca wręcz bywa wnoszona... Uparciuch, na spacerze chodzi tylko do przodu i nie ma mowy o zawracaniu. Żeby w grzecznie szła trzeba wymyślać pętlę. Uwielbia wodę. Jak zobaczy to wskakuje i nie patrzy że jest zimno. Nie okazuje żadnej agresji w stosunku do tymczasowego opiekuna ale... Brak tolerancji innych psów. Najpierw była straszna agresja aż się pokaleczyła o siatkę w boksie. Teraz już się trochę przyzwyczaiła do obecności innych psiaków i jeśli nie podchodzą za blisko to tylko szczeka. Nie wiadomo jak to by wyglądało na otwartym terenie. Na razie nie sprawdzamy. Mimo wszystko sprawia wrażenie że jest do ułożenia przez doświadczonego opiekuna.
Saba w tym tygodniu zostanie zaszczepiona. Ustalimy też termin jej sterylizacji. Jeżeli mimo licznych ogłoszeń nie znajdzie się właściciel to oznacza, że została porzucona i będziemy jej szukać nowego, odpowiedzialnego opiekuna. Najlepiej osobę, która już ma doświadczenie z psami w typie rasy i zna wady i zalety. To musi też być osoba silna fizycznie bo Saba jest ciężkim psem i trudno ją czasem utrzymać.
Osoby zainteresowane jej adopcją prosimy o kontakt tel. 501 179 180 lub 669 681 577. Obowiązuje wizyta przed adopcyjna i minimum dwa spotkania z psem przed adopcją w celu jej poznania.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.