sobota, 1 października 2016

AKCJA "ZERWIJMY ŁAŃCUCHY" W OPOCZNIE

Dzisiejsza ogólnopolska akcja "Zerwijmy łańcuchy" w której  wzięliśmy udział spełniła nasze oczekiwania. Pod Miejskim Domem Kultury gdzie dziś odbył się nasz happening przez dwie godziny przewinęło się sporo osób. Część osób pojawiła się z ciekawości, część zupełnie przypadkowo, ale zdecydowana większość przyszła zaprotestować z nami! Nie tylko młodzież ale i dorośli chcieli na własnej skórze przekonać się jak czuje się pies na łańcuchu. Byli nawet tacy, którzy weszli do budy i jak mówią nie jest to wygodne miejsce a łańcuch jednak ciąży na szyi. Cieszymy się, że coraz więcej osób dostrzega problem złego traktowania zwierząt i co najważniejsze potrafi odpowiednio zareagować. Niektórzy zabrali też swoje psiaki. Wiele osób miało pytania na które staraliśmy się udzielić jak najlepszych odpowiedzi. Kilka osób zadeklarowało chęć współpracy. Było na prawdę sympatycznie i zwierzolubnie.
Oczywiście na proteście pojawił się też nasz Burmistrz Rafał Kądziela i pracownik Urzędu Gminy Andrzej Śliwka. Pojawili się także pracownicy schroniska.
Dziękujemy wszystkim, którzy byli dziś obecni z nami i wspierali akcję "Zerwijmy łańcuchy". Szczególnie dziękujemy naszym najmłodszym wolontariuszom, którzy własnoręcznie przygotowali plakaty. Dziękujemy tym, którzy dziś nie mogli być obecni ale wspierali nas duchowo i trzymali kciuki za pogodę. Dziękujemy Konradowi Jamorkowi i Arturowi Rudzkiemu za pomoc w przygotowaniu plakatów i ulotek a Naczelnikowi Stanisławowi Miązkowi za użyczenie nam budy na happening. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku spotkamy się tutaj w jeszcze większym gronie!
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.