sobota, 30 lipca 2016

DLACZEGO DOM TYMCZASOWY?


Dom tymczasowy to dom, w którym zwierzę przebywa przez pewien czas, do chwili znalezienia mu właściciela. Czas pobytu zwierzaka może być ściśle określony np.: dwa miesiące . W pierwszej kolejności do domów tymczasowych trafiają zwierzęta, które nie poradzą sobie w schronisku. Są to najczęściej psiaki chore, stare albo szczeniaki. Mogą to być też psy o słabszej psychice, nie dopuszczane do miski, lub nie jedzące z własnego wyboru. Żadne schronisko nie zapewni im właściwych warunków i opieki bo potrzebny tu jest osobisty opiekun 24 godziny na dobę.
Trudnym problemem do rozwiązania w warunkach schroniskowych są zwierzęta chore, takie którym trzeba przede wszystkim poświęcić swój czas. Troskliwa opieka i serce działają cuda, czasem są ważniejsze od medycyny. Mieliśmy taki przypadek z nasza podopieczną Szejlą (posty z grudnia i stycznia).
W domu tymczasowym mamy możliwość obserwacji zwierzaka. Już po paru dniach pobytu możemy o nim więcej powiedzieć, niż gdy obserwujemy go w schronisku, nawet przez wiele miesięcy. Zwierzę będące w domu tymczasowym przebywa w normalnych, domowych warunkach, ma stały kontakt z człowiekiem. Jego zachowanie jest sprawdzane w różnych sytuacjach: kontakt z innymi psami, dziećmi, kotami itp. To umożliwia w przyszłości dopasowanie domu do jego charakteru.
Pilnie poszukujemy osób, które chciałyby zapewnić naszym zwierzętom dom tymczasowy, a dzięki temu szansę na nowe, lepsze życie. Bycie domem tymczasowym to wielka pomoc, jednak ludzi, którzy decydują się na nią jest bardzo niewielu. To jest jednak odpowiedzialność za inne życie. Wiele osób wciąż nie rozumie idei domów tymczasowych, myśląc, że zwierzę nie zniesie rozłąki z tymczasowym opiekunem. Natomiast z naszych doświadczeń wynika, że o wiele bardziej całą sytuację przeżywa opiekun niż zwierzak. Zwierzę przyzwyczaja się do tymczasowego opiekuna, ale równie szybko przyzwyczai się do stałego Pana. Do nas trafi kolejne nieszczęście, a kolejne rozłąki dadzą nam siłę do dalszego pomagania. A na końcu pojawia się ogromna satysfakcja, że zrobiliśmy coś bardzo dobrego…
Jeżeli jesteś w stanie zaoferować jednemu z naszych podopiecznych (kotu lub psu) dom tymczasowy, prosimy o kontakt 501 179 180 lub 669 681 577. Pomóż nam pomagać...Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.