niedziela, 10 lipca 2016

BIEG DLA ZASŁUŻONYCH - PIĘKNA IDEA!

W sobotę 10 września 2016 roku Stowarzyszenie Byłych Funkcjonariuszy Służb Mundurowych
i Ratowniczych „Pamiętamy Skąd Jesteście” organizuje na Lotnisku w Lesznie I Ogólnopolski Bieg Funkcjonariuszy Służb Mundurowych i Ratowniczych wraz ze zwierzętami pracującymi w służbach.
BIEG DLA ZASŁUŻONYCH to całodniowa impreza kulturalno-sportowa. Spodziewamy się uczestnictwa około 10 000 widzów z całego kraju, a w szczególności z Wielkopolski. Na terenie Festynu powstanie specjalne miasteczko służb mundurowych, w którym zaprezentują się przedstawiciele różnych środowisk mundurowych.
Festyn ten to przede wszystkim hołd dla zwierząt pracujących w służbach mundurowych i ratowniczych.
Codziennie w Polsce setki wyszkolonych psów i koni przykłada się do polepszenia życia i bezpieczeństwa nas – obywateli Rzeczpospolitej Polskiej. BIEG DLA ZASŁUŻONYCH ma na celu podkreślenie ich znaczenia i uświadomienie szerokiemu społeczeństwu, jak wielki wkład w nasze życie mają zwierzęta pracujące w służbach mundurowych.
Wydarzenie to będzie jednocześnie symbolicznym otwarciem pierwszego w Polsce domu dla zwierząt pracujących w służbach „Zasłużyliśmy – Ostoja Emerytów”.
FESTYN BIEG DLA ZASŁUŻONYCH jest integralną częścią Festiwalu, na którym obok licznych gwiazd muzycznych zaprezentowanych zostanie dziesiątki atrakcji militarnych, w tym między innymi: pokazy grup szturmowych powiązane z odtworzeniem małego poligonu dla dzieci i młodzieży, pokazy skuteczności psów, prezentacja służb mundurowych w specjalnie do tego przygotowanym miasteczku militarnym, prezentacja sprzętu wojskowego, a także dziesiątki lekkich atrakcji takich jak: pokazy tańca towarzyskiego i zumby, wesołe miasteczko, kuglarze i inne
liczne atrakcje w tym również atrakcje specjalnie przygotowane dla dzieci.
W trakcie Festynu swój pokaz będą miały również pierwsze w Polsce psy wyszkolone do wykrywania zapachów substancji psychoaktywnych na ludziach, czyli czworonożni podopieczni Fundacji Pro Familia Mea, która w ramach projektu „Nasze Zasady – Twoje Bezpieczeństwo” będzie ograniczać dystrybucję narkotyków i dopalaczy w Polskich szkołach.
Wspaniała impreza, szczytny cel. Zapraszamy do udzial wszystkich, którzy mają możliwość dotarcia do Leszna w tym terminie.
Osoby zainteresowane wsparciem finansowym imprezy mogą przekazać datki na konto:
Stowarzyszenie CBDiO „Pamiętamy Skąd Jesteście”
ul. Kotlińska 2
61-417 Poznań
Bank PEKAO S.A.
nr konta: 93 1240 1763 1111 0010 6848 3008
Osoby zainteresowane imprezą mogą skorzystać dodatkowo z linków:
1/ link do strony internetowej Biegu dla Zasłużonych - http://www.biegdlazasluzonych.pl/
2/ link do fanpage'a Biegu - https://www.facebook.com/biegdlazasluzonych/
3/ link do wydarzenia Biegu - https://www.facebook.com/events/263321454030934/
4/ link do fanpage'a Stowarzyszenia - https://www.facebook.com/StowarzyszenieCBDiO/
5/⁠ link do fanpage'a Ostoi -⁠

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.