sobota, 18 czerwca 2016

KONFERENCJA W STAROSTWIE POWIATOWYM W OPOCZNIE

W dniu dzisiejszym w Starostwie Powiatowym w Opocznie odbyła się ważna konferencja poświęcona zapobieganiu bezdomności zwierząt. Uczestnikami spotkania byli wójtowie, burmistrzowie z terenu powiatu opoczyńskiego, Komendant Policji, przedstawiciele schronisk i przedstawiciele naszego stowarzyszenia. Swoje wystąpienia wygłosili:
Główny Lekarz Weterynarii w Polsce Pan Minister Włodzimierz Skorupski, Wojewódzki Lekarz Weterynarii w Łodzi Pan Doktor Roman Owecki, Prezes Łódzkiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami Amanda Chudek oraz Przedstawiciele naszego Stowarzyszenia ,,Pomagajmy Zwierzętom". Wystąpienia dotyczyły porównania danych statystycznych dotyczących schronisk w województwie łódzkim, prezentacji danych o naszym schronisku w Opocznie, różnych praktycznych działań i akcji zapobiegających bezdomności zwierząt. Duży nacisk w dyskusji położono na konieczność chipowania zwierząt oraz ich obligatoryjnej kastracji i sterylizacji. Na przykładzie wzorcowej gminy pokazano jak duże oszczędności może mieć gmina gdy się w te działania zaangażuje. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie organizatorom tego spotkania. Bardzo się cieszymy, że mogliśmy w tym spotkaniu czynnie uczestniczyć.
Organizatorami Konferencji byli:
Starosta Opoczyński Pan Józef Róg
Prezes Łódzkiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami Amanda Chudek
Powiatowy Lekarz Weterynarii w Opocznie lek. wet. Małgorzata Kowalska
Szczególne podziękowania kierujemy w stronę Głównego Lekarza Weterynarii Pana Włodzimierza Skorupskiego, za poświęcony czas i wspaniałe wystąpienie!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.