poniedziałek, 23 maja 2016

INTEGRACJA ZWIERZOLUBÓW W ALEKSANDROWIE ŁÓDZKIM

W niedzielę na zaproszenie Kasi Rezle z Projektu Kanapa i Pani Amandy Chudek Prezes ŁTOnZ, mieliśmy przyjemność gościć na Pikniku ,,Aleksandrowski Przyjaciel Zwierząt" zorganizowanym przez Urząd Miejski w Aleksandrowie Łódzkim. Fundacje i stowarzyszenia z całego województwa promowały tam zwierzaki do adopcji, rozpowszechniały akcje sterylizacji i czipowania oraz mówiły jak właściwie reagować na okrucieństwo wobec zwierząt. Pomysł cudowny, organizacja profesjonalna a do tego przyjazna i miła atmosfera. Ciekawa wymiana doświadczeń i pomysłów z innymi wolontariuszami z pewnością pomoże nam jeszcze skuteczniej walczyć z bezdomnością zwierząt. Bardzo nam się podobało to, że podczas pikniku mieszkańcy mogli bezpłatnie zaczipować psa, złożyć wniosek o bezpłatną sterylizację swojego pupila oraz skorzystać z porad fachowców.
Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem zaangażowania Pana Burmistrza Jacka Lipińskiego w sprawy zwierząt. Mieliśmy okazję odwiedzić psa Hacziego, staruszka zaadoptowanego przez Pana Burmistrza do pilnowania Urzędu. Wszyscy pracownicy nim się tam opiekują. Mamy ogromną nadzieję, że ważni urzędnicy innych miast pójdą śladem Pana Burmistrza. Marzy nam się taki eksperyment i w naszym miasteczku.

Impreza zakończyła się pełnym sukcesem, także adopcyjnym, gdyż Kama, malutka podpieczna ŁTOnZ znalazła nowy, kochający domek. Mają w tym swój udział dwie nasze młodziutkie wolontariuszki: Kinga i Wiktoria z Gimnazjum nr 1 w Opocznie, które prezentowały malutką suczkę na scenie.
Dziękujemy Kasi Rezle z Projektu Kanapa oraz Pani Amandzie Chudek Prezes ŁTOnZ za zaproszenie a wszystkim wolontariuszom z: Towarzystwa Przyjaciół Zwierząt Arkadia z Głowna, Patrolu Interwencyjnego As, Fundacji Niechciane Zapomniane i innym za współpracę i wiele świetnych pomysłów, które mamy nadzieję wspólnie uda się zrealizować dla zwierząt! DZIĘKUJEMY!
a to właśnie Haczi :-)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.