środa, 10 lutego 2016

TRUCICIEL KOTÓW

Otrzymaliśmy informację od mieszkańców osiedla przy ul. Wyszyńskiego o licznych przypadkach trucia wolno żyjących kotów na tym osiedlu. Sprawa została zgłoszona na Policję. Mieszkańcy mają swoje podejrzenia.  Czekamy na wyniki śledztwa. Trucie kotów podlega karze. Zgodnie z Ustawą o Ochronie Zwierząt jest to znęcanie się nad zwierzęciem i to ze szczególnym okrucieństwem. Zwierzę kona w męczarniach. Koty wolno bytujące są dobrem społecznym, zmniejszają w naturalny sposób populację gryzoni w tym szczurów. Wszystkie duże miasta dbają o miejskie koty, wystawiając im specjalnie przygotowane domki, pozwalające przetrwać zimę i schronić się w razie niebezpieczeństwa. Społeczni opiekunowie kotów są rejestrowani i dokarmiają w mądry i świadomy sposób te zwierzęta, także w Opocznie. Serdecznie im za to dziękujemy. Kocice są systematycznie wyłapywane i sterylizowane aby kontrolować wielkość ich populacji.
Trucie zwierząt jest niehumanitarne, bezprawne, barbarzyńskie i karalne i nie może być na to społecznego przyzwolenia. Takiemu okrucieństwu mówimy głośno NIE!!!
Osoby, które mogłyby wnieść ważne informacje do tej sprawy prosimy o kontakt tel. 501 179 180 lub 669 681 577 lub z Komendą Policji w Opocznie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.