piątek, 20 czerwca 2014

ODWIEDZINY W SCHRONISKU

Dziś w schronisku wszystkie pieski przywitały nas jak zwykle głośnym szczekaniem. Głośno domagały się głaskania. Chętnie pozowały do zdjęć przepychając się pod siatką, każdy chciał być na pierwszym planie.
Odwiedziny rozpoczęliśmy od widocznej na zdjęciu, białej suczki. Niedawno opuściła kwarantannę. Suczka otrzymała imię Blanka. Blanka trafiła do schroniska ze ślepym jeszcze miotem, który uśpiono. Teraz dochodzi do siebie po porodzie i wielomiesięcznej tułaczce. Jest bardzo posłuszna w stosunku do człowieka, natomiast w boksie troszkę rządzi. Jest bardzo skoczna, potrafi wspiąć się po siatce i przeskoczyć ogrodzenie.
 Na zdjęciu obok niej Dama, piękna suczka średniej wielkości ale ma charakter. Nie daje sobie w kaszę dmuchać. 

W boksie obok i na zdjęciu Tina, starsza suczka ale bardzo przyjazna dla człowieka, uwielbia wodę, sama podbiega do pracownika gdy spłukuje wybieg, żeby ją pomoczyć. Jeszcze dwa lata temu rządziła w boksie, teraz prym wiodą młodsze koleżanki. Tina przyjęła nas cieplutko, przytuliła się do siatki, żeby ją troszkę pogłaskać. Serdecznie polecamy Tinkę do adopcji, będzie dzielnie bronić swojego podwórka.


Z ogromną tęsknotą przy każdym pojawieniu się człowieka, swego pana wypatruje kudłaty Szeryf. Piękny, puchaty psiak wielkości owczarka niemieckiego. przyjazny dla człowieka, toleruje inne psy, nie wszczyna awantur w boksie. Polecamy do adopcji dla osób posiadających podwórko.


Jeszcze dłużej na swoją szansę oczekuje nasz schroniskowy królewicz - Supeł. Bardzo urokliwy, długowłosy, średniej wielkości pies. Mimo, iż lekko utyka na tylną łapkę świetnie daje sobie radę w boksie. Początkowo trudno mu było znieść inne psy w otoczeniu teraz już się wyciszył i złagodniał. W stosunku do człowieka bardzo przyjazny, uwielbia głaskanie, czesanie itp zabiegi.


Bardzo ładnie prezentuje się też Vito. Nie wiemy jakim jest mieszańcem ale ma bardzo ciekawe umaszczenie i niespotykaną sierść. Jest bardzo przyjazny dla człowieka, nie zaczepia innych psów. Wart zainteresowania. Będzie kiedyś prawdziwa ozdobą czyjegoś podwórka.

Wszystkie pieski serdecznie pozdrawiają mieszkańców Opoczna i przypominają o swoim istnieniu. Prosimy adoptować - nie kupować.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.