poniedziałek, 28 kwietnia 2014

NA RATUNEK SZCZENIAKOM

Dziś otrzymaliśmy zgłoszenie o bezdomnej suczce, która oszczeniła się w pobliżu zbiornika retencyjnego w pobliżu jednego z zakładów ceramicznych. Okazało się, że dwa z trzech szczeniaków wpadły do wody i nie mogą się wydostać. Wysokie mury dookoła uniemożliwiały również dotarcie tam suki. Maluchy skazane by były tam na śmierć. Na szczęście wspólnie z pracownikami zakładu oraz strażakami udało się je wydostać. Próby znalezienia trzeciego szczeniaka też się udały. Okazało się, że suczka wykopała głęboką jamę w ziemi i tam znajduje się maluch. Udało nam się go wydostać. Próbowaliśmy także odłowić suczkę, wtedy cała czwórka mogłaby trafić do schroniska. Niestety wielogodzinne próby jej złapania spełzły na niczym. Suczka jest dzika, bardzo nieufna w stosunku do ludzi.

Maluchy dopiero uczą się samodzielnie jeść dlatego same nie mogły trafić do schroniska. Przebywają aktualnie w domach tymczasowych. Malutka suczka ma szansę na stały dom natomiast dwa pieski za jakiś tydzień będą przeznaczone do adopcji. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt 501 179 180.

Wszystkim osobom biorącym udział w akcji ratowania maluchów serdecznie dziękujemy.Zdjęcia maluchów - piesków przeznaczonych do adopcji:
czarnulek większy


rudawy mniejszy

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.